boya sokuculerEn çok kullanıldığı alan boya aparatlarıdır. Uzun süre boyaya maruz kalan aparatların kullanımı zor olur. Aparatlar yakılarak temizlenirse iletkenlik azalacak ve boya sarfiyatı artmaya başlayacaktır.

boya sokuculerEn çok kullanıldığı alan boya aparatlarıdır. Uzun süre boyaya maruz kalan aparatların kullanımı zor olur. Aparatlar yakılarak temizlenirse iletkenlik azalacak ve boya sarfiyatı artmaya başlayacaktır. Boya aparatları ne kadar temiz olursa boya sarfiyatı o kadar düşük olur. Zamanla fazladan sarf edilen boya, boya sökücü maliyetinin üzerine çıkar.

Boyanan malzemenin cinsine göre alkali veya solvent bazlı boya sökücüler kullanılabilir. Alkali boya sökücü sıcak ortamda kullanılır. Sıcaklık 110ºC - 120ºC arasındadır. Kullanım konsantrasyonu boyanın kalınlığına göre %15 - 60 arasında olabilir. Genelde alüminyum malzemeler için uygun değildir. Solvent bazlı boya sökücü %100 konsantrasyonla kullanılır. Kullanıcının isteğine göre, eriterek veya kabuk şeklinde boyayı sökerek uygulananı tercih edilebilir. Eriterek boyayı söken boya sökücüler boyayı üstten itibaren metale kadar aşındırarak sökme işlemini yapar. Kabuk şeklinde boyayı söken boya sökücüler ise boyanın gözenekli bir yapıda olmasından dolayı boya ile metal arasına girerek boyayı söker. Solvent bazlı boya sökücüler dezavantajı uçucu olmalarıdır. Bu yüzden kapalı ortamda kullanılmaları sarfiyatı düşürecektir. Boya sökücüler jel ve likit olmak üzere farklı ürün grurpları bünyemizde mevcuttur.

Jel Boya Sökücü

Yüksek viskoziteli boya sökücüdür. Sürüldüğü yerden akmaz. Bu şekilde uzun süreli temas sağlayarak kalın boya katmanlarının bile içine işler. Jeli istenilen yüzeye sürerek gerekli süre kadar beklenmelidir.Beklenirken jelin tamamen kurumamasına dikkat edilmelidir. Kurumadan önce, yüzey, spatula vb ekipman ile kazındığında yüzeydeki boya da sökülecektir.

Likid Boya Sökücü

Düşük viskoziteli boya sökücüdür. Tabanca ile de uygulanabilir. Yüzeylerin boyalardan arındırılması ve genel temizliği için kullanılır.

 • Desenli Beton Kalibi
 • Hks Oil
 • Hks Boya
 • Iskele Kalip Sistemleri
 • Hks Epoksi

  Bize Ulaşın

  Marmara Sanayi Sitesi G Blok No:123
  Küçükçekmece / İkitelli İstanbul TÜRKİYE

  +90 212 485 7500 // +90 532 777 6380
  info@heskon.com

  harita

   

  turkey