epoksi astar

Solventsiz Astar

Tanımı
İki komponentli, solventsiz Epoksi bazlı parlak düşük viskoziteli primer boya.

Kullanıldığı Yerler
beton arıtma ve atıksu tesislerinde, şarap depolama tankları, gıda sanayinde, hastane ve ilaç sanayi, laboratuar, tekstil ve otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasının üretimi etkilediği sanayi tesislerinde zemin kaplaması öncesi, multilayer sistemlerin astarı olarak kullanılır.

Özellikleri
Yüksek kimyasal ve mekanik dayanıklılığa sahip olup sert bir film oluşturur. Solventsiz oluşundan dolayı yangın tehlikesi oluşturmaz.Film yüzeyi parlak ve kaygandır.Kolay temizlenir, bakteri barındırmaz, tozumaz, sağlığa zararı yoktur.


Epoksi Dolgu Astarı

Tanımı
Üç komponentli, solventsiz epoksi bazlı Dolgu Astarı

Kullanıldığı Yerler
Hastane, ilaç ve gıda sanayi, laboratuar, tekstil ve otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasının üretimi etkilediği sanayi tesislerinde, zemin kaplama alt yapı malzemesi olarak kullanılır.

Özellikleri
Pigment içermez.İçerdiği granülimetrik silis dolgular sayesinde üzerine gelecek katlara mekanik ve kimyasal aderans köprüsü oluşturur.


Elastik Dolgu Astarı

Tanımı
Elastik Modifiye Epoksi-üretan Dolgu

Kullanıldığı Yerler
Özellikle Kauçuk pet yüzeylerinin gözeneklerini doldurmak sonkata uygun düzgün yüzeyler oluşturmak ve sonkata adherans köprüsü sağlamak amacıyla kullanılır.


Isı Dayanımlı Astar

Tanımı
Yüksek ısı dayanımlı silikon reçine esaslı çinko tozu dolgulu astar boyadır.

Kullanıldığı Yerler
Yüksek sıcaklıklara maruz kalan metal yüzeylerde astar katı olarak uygulanır.

Özellikleri
Sürülen yüzeylere iyi yapışır ve erken kurur.


Wash Primer

Tanımı
İki bileşenli,polivinil bütiral esaslı,çinkotetraoksikromatı ihtiva eden metal ve alaşımlar için geçici bir zemin hazırlayıcı astardır.

Kullanıldığı Yerler
Demir/Çelik yüzeyleri,uygun astarlarla kaplanıncaya kadar geçen zaman içinde korosif etkenlerden korumak,yapışmayı arttırmak,galvaniz, alüminyum ve çinko yüzeylerin sonkat boya tabakalarıyla yapışmasını sağlamak amacıyla endüstrinin her dalında kullanılır.

Özellikleri
Yüzeylere çok iyi bir yapışma sağlar.Üstüne gelecek katların yapışmasını arttırır.Devamlı bir koruma özelliği olmayıp mutlaka önerilen astarlarla en kısa zamanda kaplanmalıdır. 10-15 mikron kuru film kalınlığı olmamalıdır. Aksi takdirde yapışma zayıflar.Malzemeden hiçbir zaman örtücü bir film oluşturması beklenmemelidir.Zira amaç,örtücülüğü sağlayacak katların zemine iyi yapışması için alt yapıyı hazırlamaktır. Alkid,Epoksi,klorkauçuk,poliüretan reçineli boyalarla mükemmel bir uyum sağlar.Çok süratli kuruduğundan, bilhassa açık kumlama sahalarında çalışmaları engellemez, mükemmel bir blast primerdir.


Epoksi Metal Astarı

Tanımı
İki komponentli,Epoksi esaslı aktif Çinko kromat pigment içeren poliamid kürlenmeli solventli antikorrozif bir metal astarıdır.

Kullanıldığı Yerler
Demir veya çelik yüzeyleri atmosferik ve kimyasal etkilerden korumak amacıyla su depoları,tankları,su arıtma tesisleri,petrokimya tesisleri gibi endüstriyel tesislerdeki her türlü metal konstrüksiyonlara uygulanacak boya sistemlerinin astarını oluşturur.

Özellikleri
Metal zeminlere çok iyi aderans sağlar.Diğer antikorrozif boya sistemlerinde de astar olarak kullanılabilir.


Epoksi Atölye Astarı

Tanımı
İki komponentli,Epoksi esaslı poliamid kürlenmeli solventli geçici bir metal astarıdır.

Kullanıldığı Yerler
Demir veya çelik yüzeyleri atmosferik ve kimyasal etkilerden sonkat uygulama süresine kadar korumak amacıyla su depoları, tankları,su arıtma tesisleri,petrokimya tesisleri gibi endüstriyel tesislerdeki her türlü metal konstrüksiyonlara uygulanacak boya sistemlerinin astarını oluşturur.

Özellikleri
Metal zeminlere çok iyi aderans sağlar.Diğer antikorrozif boya sistemlerinde de
astar olarak kullanılabilir.


Su Bazlı Epoksi Astar

Tanımı
İki komponentli, Epoksi bazlı yüzey toleranslı dolgusuz astar.

Özellikleri
İki Komponentli suyla inceltilebilen U.V dayanımı yüksek - Beton , Taş , Mermer , cotto taşı gibi yüzeylere uygulanabilen kimyasal ve mekanik dayanımlı , Su buharı geçirgenliği olan yeni teknoloji bir emprenye astarıdır. Zemin adheransı mükemmeldir,Uygulandığı yüzeylerin görünümünü etkilemez, bir film tabakası oluşturmaz,Malzemeye nüfus ederek malzemenin fiziksel ve kimyasal yapısını korur.


Yüzey Toleranslı Astar

Tanımı
İki komponentli,Solventli Epoksi bazlı yüzey toleranslı dolgusuz vernik.

Özellikleri
Dolgu ve pigment içermez.Düşük viskozitesinden dolayı kılcal boşluklara kolayca nüfuz eder.Sert bir film oluşturur.Film yüzeyi parlak ve kaygan olup su,ve yağ geçirgenliğini önler.Kolay temizlenir.Karışım ömrü uzun olduğundan uygulamada kolaylık sağlar.Nemli yüzeylerde güvenle kullanılır.


Epoksi Beton Astarı

Tanımı
İki komponentli,Solventli Epoksi bazlı dolgusuz vernik.

Özellikleri
Dolgu ve pigment içermez.Düşük viskozitesinden dolayı kılcal boşluklara kolayca nüfuz eder.Sert bir film oluşturur.Film yüzeyi parlak ve kaygan olup su,ve yağ geçirgenliğini önler.Kolay temizlenir.Karışım ömrü uzun olduğundan uygulamada kolaylık sağlar.

 • Desenli Beton Kalibi
 • Hks Oil
 • Hks Boya
 • Iskele Kalip Sistemleri
 • Hks Epoksi

  Bize Ulaşın

  Marmara Sanayi Sitesi G Blok No:123
  Küçükçekmece / İkitelli İstanbul TÜRKİYE

  +90 212 485 7500 // +90 532 777 6380
  info@heskon.com

  harita

   

  turkey